Ateş Elementi Gurubu

Bu elemente dâhil olan burçlar; koç burcu, aslan burcu ve yay burcudur. Bu gurubun etiketi, canlılık ve enerjidir.

Ateş burçları, güçlü ve canlı yönleri ile ön plana çıkarlar. Son derece üretici fikirlere sahip kişilikleri vardır. Hevesli ve enerjik olurlar. Hevesli olmalarının sebeplerinden biri, sürekli üretici olan yapıları nedeniyle ortaya çıkan orijinal fikirlerin etkisinde kalmaları nedeniyledir. Yenilikçi yapıları nedeniyle, birçok fikir akımına sahip bir yapıları vardır. Herhangi bir konuda, değişik fikirler öne sürebilirler. Liderlik vasıfları gelişmiş yapıları vardır. Doğuştan karizmatik ve toplum içersinde ön plana çıkan görünüşleri ile insanları kolayca etkileyebilirler. Bu etkileme şekli, yakışıklılık veya güzellik olarak değil de farkını hissettirebilme şeklinde gerçekleşir. Çünkü güzellik ve yakışıklılık burçlara göre gelişen kavramlar değil, kişiden kişiye değişen göreceli kavramlardır. Yüksek idealleri vardır. Birçok kesime göre ütopya sayılabilecek durumlar, ateş gurubu için sadece bir hedef şeklini alabilir. Yani, Her şeyi yapabilirim, düşüncelerine sahip olmaları nedeniyle, birçok insanın hayal diyebileceği durumları, hedef olarak belirleyebilirler.

Ateş gurubu burçları, son derece girişken ve atak olurlar. Bu girişkenliklerini doğuştan gelen cesaretlerine borçludurlar. Girişken oldukları için, canlılık ve hayat gücünü yönetirler. Yüksek egolara sahip yapıları vardır. Bu nedenle baskıya karşı zıt şekilde hareket etme eğilimleri göstermeleri olasıdır.

Koç

Zodyak ilk burcudur. Yukarıda saydığımız özelliklerin birçoğunu yansıtabilir. En girişimci burçtur. Bu burcun birçok özelliği, tam olarak 21 Nisanda doğan ve Boğa burcu olan insanlarda da görülebilir. Çünkü 21 Nisan tarihi, tam bir geçiş dönemini yansıttığı için, bu tarihte doğanlar, koç ile boğa karışımı tavırlar sergileyebilirler. Bu sadece Nisan ayı için geçerli değildir. Tam geçiş döneminde doğan insanlar, kendi burcu ile bir önceki burç özelliklerinin sentezi gibi görünebilirler.

Aslan

Kültürel ve orijinal fikirler anlamında ön plana çıkmaktadır. Oyun yazarları, söz yazarları, ressamlar gibi becerikli insanların yoğun olarak Aslan burcunda olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca ne yaptıkları iş sonunda illa ki mahlaslarını atarlar. Egoları yüksektir.

Yay

Tarihsel bilgileri toplar ve korurlar. Geleneklerine bağlı olarak hareket eden bir yapıdadırlar. Eğitim ve araştırma konularında isteklidirler.