Banka Soygununda Çılgın Fikirler

Banka soygununda İstanbul Bayrampaşa’da ancak filmler için ilham konusu olacak çılgın fikirlerle değişik bir banka soygunu gerçekleşti. Kendini canlı bomba diye tanıtan şahıs, üzerinde canlı bomba düzeneğinin kurulu olduğunu ve herhangi bir ters harekette kendini havaya uçuracağını söylediği ifadeler kullanmıştır. Paniğe yol açan banka soygununda herhangi bir can kaybı yaşanmasa da şahıs banka soygunundan sonra terör sloganları atarak uzaklaşıldığı iddia edilmiştir.

Canlı Bomba Soygunu, İstanbul Bayrampaşa Murat Mahallesi üzerinde yer alan bir banka üzerinde gerçekleştirildi. Soygunun yapılış anı banka içerisindeki görevliler ve diğer kişilerin ifadelerine göre, elinde silah olan bir kişinin girdiği ve “bu bir soygundur” diye bağırmasıyla başlamıştır. Ardından şahıs karın bölgesindeki bomba düzeneğini göstermiş ve ters harekette patlatma tehditlerini banka içerisinde bulunanlara doğru bir uyarı niteliğinde gösterdiği ifade edilmiştir. Şahıs’ın ayrıca güvenliğin silahını aldığını ve banka görevlisi olan kıza sarı bir torba attığı iddia edildi. Ardından banka görevlisi, soyguncunun torbasına kasadaki paraları doldurduktan sonra torbayı olarak yaya olarak kaçtığı söylendi. Özellikle soyguncu kaçarken terör örgütü lehine slogan attığı öne sürülmüştür. Emniyet güçlerinin arama çalışmalarına başlamasıyla, tüm banka içerisindeki görevliler ve müşteriler sorgulandı. Epey bir korku taşıyan müşteriler ve banka görevlileri kısa bir süre sonra sakinleşmişler ve polise yaşanan soygun ile ilgili bilgi vermişlerdir.

Polis şimdi yaşanan soygun ile ilgili kamera kayıtlarını izlemektedir. Bunun yanı sıra soygun ile anlatılan diğer ifadelerle, bir adamın içeriği girdiğini yüzünde bir maske olduğunu ve elinde bir silah odluğunu söylemişlerdir. Ayrıca diğer ifadelerde soyguncunun silahını çevrede dolaştırdığı ve güvenliğin silahını alarak bu bir soygundur diye bağırmış ve kimsenin yanlış bir hareket yapmaması için uyarılarda bulunmuştur. Bu sırada canlı bomba düzeneğini iddialara göre gösteren şahıs, sarı bir torbayı banka görevlisine atmış ve içini parayla doldurulmasını istemiştir. Ardından parayı alarak terör örgütü lehine sloganlar atarak bankadan yaya olarak kaçmıştır.

Şimdi polis üzerinde canlı bomba olduğu iddia edilen bu soyguncunun peşinde. Gerekli tüm çalışmaları gösteren polis kısa zaman içerisinde soyguncuyu bulmayı hedeflemektedir.