Binance Üzerinden Bitcoin Almak

Binance dünyaca ünlü kripto para borsası olan çok sayıda kullanıcının güvendiği en büyük kripto para borsasıdır. Kripto para satın almak isteyenler için hızlı, kolay ve güvenilir bir borsadır.

Daha önce bir kripto kullanıcısı olup binance’de hesap açmak istiyorsanız bir binance hesabını oluşturmanız gerekir. Ancak kripto para alım satımı ile ilgili herhangi deneyiminiz bir yoksa binance’de kripto paranın nasıl alındığına dair bilgileri öğrenmeniz gerekecek.

1.Binance Üyeliği Oluşturun

Öncelikle binance üzerinden bitcoin almak için  Google Play Stor’ dan binance uygulamasını indirip sitede sağ üst köşede Türkçe dil seçeneğini seçtikten hesap açmanız gerekiyor. Cep telefon numaranızla ya da e- posta adresinizle kayıt olduktan sonra güçlü bir şifre belirleyebilirsiniz. Bakınız : http://bit.ly/binance-bitcoin-almak

2. Havale veya EFT ile Para Yatırma:

  • Üyeliğinizi oluşturduktan sonra artık hesabınıza bitcoin ve istediğiniz altcoinleri almak için havale yapmanız veya kredi kartıyla yükleme yapmalısınız.
  • Binance’ de sağ üst köşede bulunan cüzdan ve spot cüzdanı bölümlerine tıklamalısınız.
  • Tıklama yaptığınızda açılan sayfada sol tarafta bulunan yatırma işlemine tıklayıp, karşınıza çıkan yatırma sayfasında itibari para sekmesine tıklamalısınız. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra TRY bölümüne yani Turkish Lira’yı seçip sarı renkli alanda yatırma yöntemini seçiniz.
  • Açılan yatırma bölümünde kaç TL göndereceğinizi seçip rakamın hemen altında olan ödeme yöntemi bölümünden Bank Transfer’ seçmelisiniz. Binance’ye en az 100 lira gönderebiliyoruz.
  •  Bu işlemlerden sonra karşınıza sonraki butonu diye çıkan butona tıklayıp işleme devam ediyorsunuz. Bu işlemde dikkat etmeniz gereken önemli nokta işleminizi havale veya EFT yaparken açıklama kısmına yatırma kodunu girmelisiniz. Aksi takdirde girmemeniz durumunda sorun yaşarsınız.

3.Binance ‘de Bitcoin Satın Alma:

Bütün işlemleri buraya kadar başarıyla tamamlamışsanız üst menüde yer alan Al- Sat, Temel butonuna rahatlıkla tıklayabilirsiniz. Sağ üst kısımda yer alan FIAT bölümüne tıklayıp  Türk lirasını yani TRY’ yi seçip istediğin altcoini alabilirsiniz.

Bitcoin alacaksanız BTC/TRY’ ye bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.  Tıkladığınızda sol altta yeşil bir BTC al butonunda bütün paranızla BTC almak istiyorsanız eğer 100% butonuna tıklamalısınız ama paranızın sadece yarısıyla almak istiyorsanız o zaman 50% butonuna tıklamalısınız. Son kez BTC al yeşil butona bastığınızda bitcoini almış olursunuz.