Burç ve Meslekler

Her burcun belirgin bir karakteristik özelliği vardır ve her karakterin de yapabileceği iş kolları vardır. İşte şimdi hangi burcun hangi alanda daha iyi çalışacağı hakkında bilgi paylaşacağız.

KOÇ

Askeri güç, kimyager, tamircilik, metal işleri, makinistlik, itfaiyecilik, cerrah, güreş, dişçilik, atlet, imalat, çilingir gibi iş kolları koç burcu için ideal mesleklerdir.

BOĞA/TERAZİ

Boğa ve Terazi burcundaki kişiler aynı iş kollarında çalışabilecekleri için aynı kategoride bilgi verebiliriz. Mimarlık, sanat galericiliği, moda, bahçıvan, hükümet kurma işleri, pazarlama, motel işletmeciliği, şair, müzisyen, güvenlik, restoran işletmeciliği, bankacılık, güzellik uzmanlığı gibi alanları boğa ve terazi burcundaki kişiler tercih edebilirler.

İKİZLER/BAŞAK

İkizler ve Başak burçları da aynı iş kollarını tercih edebilirler. Reklam yazarlığı, muhasebecilik, vekillik, müfettişlik, biyografi yazarlığı, diyetisyen, dj, doktorluk, editörlük, konuşmacı, yazarlık, iletişim, medya, dil bilim, sağlık teknikerliği, matematik, kütüphanecilik alanlarında çalışmaları mümkündür.

YENGEÇ

Yengeçler doktorluk, anaokulu öğretmenliği, hemşirelik, psikolog, mahalli yönetimleri bankacılık, askeri görevler, sanat tarihçiliği, oyunculuk, şair, bakıcı gibi mesleklerde verimli olabilirler.

ASLAN

Yöneticilik, reklamcılık, oyunculuk, maliye, devlet memurluğu, avukatlık, siyasetçi, borsacı, halkla ilişkiler, başkan, başbakan gibi yönetim konusunda söz sahibi olmayı seven aslanlar için ideal meslekleri sıralayabiliriz.

AKREP

Akrep burcundaki kişiler adli ve idari işler, petrol araştırma, politika, tarım işleri, dedektiflik, terapist, borsa gibi meslekleri seçebilirler.

YAY

Yay burçları mağazacılık, kişisel gelişim uzmanlığı, bakan, danışmanlık, elçilik, avukat, okçuluk, yöneticilik, şirket hukuku, eczacılık, vaiz, kimyager, profesör, psikolog, hakim, doktor, senatör, nakliye gibi iş kollarında çalışabilirler.

OĞLAK

Tarım, arkeoloji, mimarlık, halıcılık, mühendis, kimyager, jeolog, tarihçi, matematikçi, su tesisatçılığı, gümrük muayene memurluğu, muhafızlık, terzilik, müteahhit, çiftçi gibi meslek kolları oğlak burcundaki kişiler için uygun olabilir.

KOVA

Kova burcu özelliklerini taşıyan kişiler astrolog, pilot, uçak mühendisliği, havacılık, fotoğrafçılık, radyoloji, teknik yazar, saat üreticiliği, yayımcı, otomobil imalatı, elektrik, bilgisayar alanlarında meslekler seçebilirler.

BALIK

Balık burçları barmen, kimya mühendisi, dedektif, sosyal yardım kurumlarında görevli, eczacı, sihirbaz, şoför, denizci, fotoğrafçı, okyanus bilimci, soruşturmacı, seyahat acentesi gibi iş alanlarını tercih edebilirler.