Burçlar ve Renkler

Her renk bir anlam taşımaktadır ve bu anlamlar burçlara göre farklılık göstermektedir. Şimdi hangi burç hangi rengi sever inceleyelim.

KOÇ

Koç burcunu savaşçı özelliği ile bilinen Mars gezegeni yönetmektedir. Bu yüzden koç için en ideal renk kırmızıdır. Özellikle kırmızının açık tonları koç burcuna hitap etmektedir.

BOĞA

Boğa burcunu Venüs gezegeni yönetmektedir ve lükse, bolluğa düşkünlüğüyle bilinmektedir. Bollukla alakalı olduğu için boğaların rengi yeşildir. Yeşil boğa burcu için parayı temsil etmektedir.

İKİZLER

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür ve Merkür zekayı, hareketliliği temsil etmektedir. Hareketli oluşları onları cıva ile özdeşleştirmektedir. İkizlerin favori renkleri gümüş, gri, mavi ve sarıdır.

YENGEÇ

Yengeç burcunun yönetici gezegeni zarafet, temizlik ve anaçlığın temsilcisi olan Ay’dır. Yengeç burcundaki kişiler yönetici gezegenlerinde olduğu gibi beyaz, krem renklerini ve açık renkleri tercih etmektedirler.

ASLAN

Gücünü Güneş’ten alan aslan burçları yönetici gezegenlerinin etkisiyle sarı, turuncu ve kırmızı renge ilgi duyarlar. Gösterişi sevdikleri için her türlü parlak ve gösterişli renk aslanların ilgi odağı olmaktadır.

BAŞAK

Yönetici gezegeni Merkür olan başak burcunun mavi, kahverengi ve gri renklerini tercih ettikleri bilinse de bunların yanı sıra temiz, detaycı ve sağılıklarına, bakımlarına verdikleri önemden dolayı dinginliği temsil eden yeşil rengi de tercih etmektedirler.

TERAZİ

Venüs’ün yönetiminde olan terazi burcunun ideal renkleri pembe, gül rengi ve gök mavisidir. Bunların yanı sıra yeşilin tonlarını ve ametist rengini de kullanmayı tercih etmektedirler.

AKREP

Akrep burcu Plüton’un etkisinde kalmaktadır. Bu nedenle de favori renkleri siyah ve laciverttir. Koyu renkleri seven akrepler bordo, koyu kırmızı ve mor renkleri de tercih ederler.

YAY

Jüpiter’in etkisindeki yay burcu için leylak ve mor tonları vazgeçilmezdir. Ağırbaşlı yaylar için mavi de büyük anlam ifade etmektedir.

OĞLAK

Satürn’ün etkisindeki oğlak ciddi renkleri tercih etmektedir. Siyah, koyu kahverengi favoriler arasındadır. Gri, koyu mavi de tercih ettiği renklerdendir.

KOVA

Elektriğin gezegeni olan Uranüs’ten dolayı kova burcundaki kişilerin renkleri kesinlikle elektrik mavisidir.

BALIK

Balık burcunu yöneten Neptün okyanusların simgesidir ve balık burcunun en önemli rengi okyanus mavisidir. Bunun yanı sıra beyaz ve açık yeşil de tercih edilir.