Burçlara Göre Çiçekler

Her burcun karakter yapısına göre sevdiği birtakım nesneler vardır. Bunlardan bir tanesi de çiçeklerdir. Sizin için kıymetli olan birisine çiçek almakta zorlanıyorsanız o kişinin burcuna göre tercih yapabilirsiniz. İşte burçların sevdiği çiçekler.

KOÇ

Koç ilkbaharı sevdiğinden en çok tercih ettiği çiçek sümbüldür. Pembe, mor, mavi ve beyaz renk etkilediği için sümbül koçlar için mutlu edici bir tercih olabilir.

BOĞA

Boğa yaşama sevinci ile dolup taşar ve canlı renkleri çok sever. Bu sebepledir ki bir boğaya alınabilecek en güzel çiçek laledir. Her rengine ulaşabileceğiniz laleler onları çok etkileyecektir.

İKİZLER

Çiçeklerin kraliçesi olarak bilinen gül ikizler burcunun sembolüdür. İkizlerler gül konusunda uzman sayılırlar,gülün bakımını ve yetiştirilmesini çok iyi bilirler.

YENGEÇ

Yengeçler anemon rengini çok sevdikleri için Akdeniz lalesi onlar için mutluluk kaynağıdır. Anemonların kendine özgü özelliklerinin olması yengeçlerin hayatlarını yansıtmaktadır ve bu yüzden Akdeniz lalesi ile özdeşlemişlerdir.

ASLAN

Her zaman gözü yükseklerde olan aslanın sevdiği çiçek de hem zarif hem de gösterişli olmalıdır. Bu tarife uygun en uygun çiçek orkidedir. Egzotik bir güzelliğe sahip olan orkide bitkiler arasındaki en kalabalık üyedir ve 25.000den fazla çeşidi bulunmaktadır.

BAŞAK

Başak burcu için bir çiçeğin en önemli özelliğinin kolay bakılabilir olmasıdır. Her yere uyum sağlaması ve bakımının kolay olması ile bilinen margit başaklar için adeta biçilmiş kaftandır.

TERAZİ

Basit, yarı ya da tam tohumlu çeşitleri bulunan dayla teraziler için önemli bir çiçektir. Değişik renkleri bulunan bu çiçek türü her geçen gün daha da artmaktadır.

AKREP

Boş vakitlerinde yürüyüş yapmayı seven akrepler gezdikleri yerlerde buldukları eşek dikeni çiçeğini çok severler.

YAY

Zambaklar şekillerinin güzel olması ve kokularıyla yayların gönlünde taht kurmuştur. Beyaz kral zambak favorileridir fakat kırmızı ateş zambağı ve Türk zambağı da yayları mutlu etmeyi başarır.

OĞLAK

Oğlaklar uzun boylu amarilleri severler. Kırmızı rengi seven oğlaklar amaril tercih ederken de kırmızıyı ön planda tutar.

KOVA

Kova baharın müjdecisi olan kardelenleri çok sever. Kardelen onlar için yeniden canlanma demektir.

BALIK

Sarı renge olan ilgisi ile bilinen balıklar nergisin de sarı tonlarını çok severler. İlkbaharın en önemli temsilcilerinden olan nergisler balıklara pozitif enerji vermektedir.