Elementler ve Burçlar

Bilindiği üzere 12 adet burç bulunmaktadır ve bu burçlar 4 element arasında paylaştırılmıştır. Ateş, toprak, hava ve su olarak ayrılan elementlerin özellikleri hakkında şu şekilde bilgi verebiliriz.

ATEŞ

Ateş elementindeki burçlar Koç, Aslan ve Yay’dır. Bu gruptaki burçlar içgüdüsel hareket etmeyi severler, hareketli, istekli ve cesur olmaları ile bilinirler. Yönetmeyi seven karakterleri vardır ve egoları gelişmiştir. Macerayı çok seven ateş grubu üyeleri sürekli aşkın peşinde koşarlar. Sosyal ve popüler kişilerdir. Her zaman neşeli olduklarından dolayı etrafındakilere pozitif enerji yaymayı başarırlar. Bu elementteki burçlar tepkilerini hemen ortaya koyarlar, içten pazarlıklı değillerdir. Fakat çabuk tepki verdikleri için insanların kalbini kırarlar. Ateş elementindeki burçların yaratıcı zekaları fazlasıyla gelişmiştir. Kendilerine belirledikleri hedefler her zaman yüksektir fakat yenilikleri çok sevdiklerinden dolayı bir hedefe ulaşmadan diğerine geçebilirler. Geleneklere uymak, toplumun sorgulamadan kabullendiği kuralları kabullenmek bu gruptaki kişiler için uygun bir davranış değildir.

TOPRAK

Toprak elementindeki burçlar Boğa, Başak, ve Oğlak’tır. Bu gruptaki burçlar ayakları yere sağlam basan, mantığıyla hareket eden, statüye ve maddiyata önem veren, çok çalışmayı seven kişilerdir. Eğitimlerine son derece önem verirler. Bu gruptaki kişiler güvenilir ve son derece sadakatlidirler. Yaptıkları her işi programlayıp planları doğrultusunda hareket ederler. Planlı hareket ettikleri için çok fazla hata yapmazlar. Gelenek ve göreneklere uymak onlar için çok önemlidir. İnsanların kendilerine saygı duymasından çok hoşlanırlar. Ayrıca evlilik bu burçtaki kişiler için oldukça özel ve önemli bir kurumdur.

HAVA

Hava elementine mensup burçlar İkizler, Terazi ve Kova’dır. Bu gruptaki burçlar zihinsel anlamda gelişmiş, esprili aynı zamanda havai özelliklere sahiptir. Konuşmayı ve yeni kişilerle tanışmayı çok severler. Hayatı hızlı yaşarlar bu yüzden aşk hayatları da oldukça inişli çıkışlıdır. Deyim yerindeyse maymun iştahlıdırlar. İstikrarlı olma konusunda sıkıntı yaşarlar. Kısıtlanmayı ve kurallara birebir uymayı sevmezler.

SU

Su elementindeki burçlar Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Duygusal duyarlılıkları ve yoğun samimiyetleri ile ön plandadırlar. Çok çabuk kırılabilen bir yapıya sahiptiler. Sezgileri çok kuvvetlidir ve genelde etrafındaki kişiler bunun farkına varmazlar. Her konuda prensipleri vardır, bunlardan en önemlisi de aşk konusundadır. Fazlasıyla kıskanç yapıya sahiptirler. Şartlarını herkesin kabul etmesini isterler. Hayatlarına aldıkları kişilerden kolay kolay vazgeçemezler. Tek eşlilik temel prensipleridir.