Nizipte Zincirleme Kazada 1 Ölü

Trajik bir kaza Türkiye’nin Gaziantep-Şanlıurfa karayolunda Dutlu Mahallesine yakın bir yerde gerçeklemiştir. Otomobil, kamyon ve traktörün birbirine girdiği kazada 1 ölü bulunmaktadır. Üzücü olan bu durum, yaşanan zincirleme kazada otomobil sürücüsü Kemal Şahin’in öldüğü söylenmiştir. Kazanın gelişme anı ve sonuçları ağır olsa da diğer kazazedelerde ağır yaralanmıştır. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Kemal Şahin, yüksek hızda karşı şeride girerek, seyir halindeki Arif Şahinin kullanış olduğu 01 HN 602 plakasına sahip traktör ile kafa kafaya çarpışarak Kemal Şahin hayatını kaybetmiştir. Zincirleme kaza bu iki çarpışmayla son bulmamış ayrıca Bülent Men’in kullandığı 27 HU 301 plakalı kamyon, araca çarpmıştır.

Araçların büyük hasar aldığı ve 1 can kaybına neden olan kazada Kemal Şahin ağır yaralanmış ve sağlık ekipleri gelene kadar bilincini koruyamamıştır. Kaldırıldığı ŞehitKamil Devlet hastanesinde yapılan tüm müdahaleler ve hayatta tutma çabalarına rağmen Kemal Şahin’in ağır durumunda herhangi bir şey yapılamamış ve Kemal Şahin hayatını kaybetmiştir. Acil serviste yaşamını yitiren Kemal Şahin yine trafik kurbanlarından bir isim olmuştur. Şu sıralar Kemal Şahin ölümü ve kazanın nasıl gerçekleştiği ile ilgili çalışmalar sürerken polisler ise olayın nedenini ve sebebini araştırmaktadırlar. Ayrıca kaza yapan araçları yoldan kaldıran ekipler, yol akışını normal bir hale getirmişler ve şuan için bu bölgede başka bir kaza olmaması adına gerekli önlemleri almışlardır.

Yaşanan bu kaza yine ailelerin üzülmesine neden olmuş ve trafik bir canı daha hiç düşünmeden almıştır. Bu nedenle yetkililerin sık sık olarak araç kullanımında hız yapılmaması ve seyir halindeyken telefonla konuşulmaması gibi uyarıları gündemden hiç düşmemektedir. Yaşanan bu üzücü kaza, Kemal Şahin’in yakınlarına da bildirilmiştir. Yakın bir zaman içerisinde cenazesi kaldırılacak olan Kemal Şahinin, gerekli tüm müdahalelere rağmen kurtulamaması ve ağır yaralanması tüm ailesi için üzücü bir durum olmuştur. Enkazlar yol ekipleri tarafından kaldırılırken şuan için zincirleme kazada payı olan Arif Şahin ve Bülent Men’in ifadeleri de polisler tarafından alınmıştır.