Norveçli Genç Kızlar 3 Gündür Kayıp

Antalya’nın Alanya ilçesinde meydana gelen bu olay, iki geçn kız arkadaştan 3 gündür ailesi tarafından haber alınmamasıyla gündeme oturmuş durumda. Kızların aileleri endişe içerisinde kızlarının bulunması için bir dizi çaba başlatmış ve kızlarının bulunması için sosyal medya üzerinden kızlarının kayıp olduğunun ilanlarını vermişlerdir. Ayrıca, tüm Alanya sokaklarında ilan dağıtan genç kızların aileleri epey tedirgin ve endişeli bir şekilde kızlarının bulunmasını ümit etmektedirler. Kaybolan kızlardan birinin annesi Lila Litta Hoholm, Alanya’nın Obagöl mevkiinde 5 yıldır yaşadığı öğrenildi. 5 Hafta öncesinde Lila Litta Hoholm’un kızı olan 15 yaşındaki Mia Emilie Haugen, annesinin yanında Alanya’ya gelmişti. Fakat annesi 3 gündür kızı Mia’dan ve yine Norveçli aynı yaştaki arkadaşı Marie Norland’dan haber alınamadığı ve kızlarının kayıp olduklarını polise bildirmişlerdir.

Polise kayıp ihbarından hemen sonra kesin sonuca ulaşılamamış olsa da, genç kızların aileleri sosyal medyada kızlarının bulunması için ellerinden gelen herşeyi yapmaktadırlar. Tüm iletişim bilgilerini paylaşan Mia’nın annesi, sabırsızlıkla kızının bulunması için herhangi bir telefon beklemektedir. Polislerinde iki genç kızı bulma çabaları sürerken, en son Mianın annesine bir telefon açıldığı belirtilmiştir. Bu telefonda, kızının telefonunun satıldığını söyleyen birisinin olduğunu ifade eden Hoholm, ayrıca kızının çok iyi birşekilde Türkçe konuştuğunu ve pasaportunu giderken yanına almadığını da söylemiştir. Yarında Türkiye’deki izninin biteceğini belirten Hoholm, kızının biran önce bulunması için sürekli olarak telefon ve polislerden haber beklemektedir.

Ayrıca Lila Lita Hoholm kayıp kızını ve arkadaşını erkek arkadaşıyla birlikte aradığınıda ifade etmiştir. Dün gece iki genç kızın bir fotoğraf paylaştıklarını ve erkek arkadaşı ulaşmış ve bulundukları yerden herhangi bir şekilde alınmamayı istemediklerini belirten bazı ifadelerde de bulunmuşlar. Kayıp kızların en son saçlarını siyaha boyadıkları ve Tosmur mahallesinde görüldüğü ifade edilmiştir. Genç kızların ailesi eğer bir gören olursa diye herkesten telefon beklemekte ve sosyal medya hesabından tüm gün boyunca herhangi bir haber için beklemektedir.