Su Elementi Gurubu

Bu elemente dâhil olan burçlar; Yengeç burcu, akrep burcu ve balık burcudur. Astrolojiye göre, su birçok pozisyonda bulunabilir. Su buharı veya insanların görmediği bir okyanus dalgası, gaz ya da donmuş halde bulunabilir. Bu nedenle bu burçlar, damla kadar masum ve sevimli olabildikleri gibi, sellere neden olan dolular gibi karşısındakini bezdirebilirler.

Bu element gurubunda bulunan burçlar, genel olarak kendi iç dünyalarına kimseyi sokmazlar. Yani bir sorun karşısında, insanlarla paylaşıp fikir almak yerine, içine kapanıp kendi çözümlerini üretebilme çabalarına girerler. Düşünceleri ne kadar derin olursa olsun, istedikleri takdirde hiç kimseye bir şey hissettirmeden hareket edebilirler. Bu durum, berrak ve durgun görünen bir suyun, aynı zamanda çok derin olmasına benzetilebilir. Bu nedenle, bu tür insanları zamanla tanımak gerekir. Çünkü yüzeysel hareket eden insanlar değildir. Ya da ben şöyle şöyleyim, şundan bundan hoşlanırım gibisinden detayları girmezler. Kendi iç dünyalarındaki detaycılıklarını ikili ilişkilerine genelde yansıtmazlar. Sezgileri güçlü olan bir element gurubudur. Yani yalan söylemeniz durumunda, anlama ihtimalleri vardır. Sizin çok yüzeysel geçmiş olduğunuz bir lafın, bir süre sonra tekrar geçmesi durumunda, iki durumu kıyaslayıp aradaki uyuşmazlığı size sunabilirler. Sizin için basit olabilir ancak bu gurup yapısal olarak derinleri sever. Bu gurubun en önemli özelliklerinde biri de sahiplenme duygusudur. Yani bir sorununuz olduğunda, bu guruptan biri anlatmanız durumunda sizi can kulağıyla dinleyecek ve kendi sorunuymuş gibi olaylara yaklaşacaktır. Yapı itibari ile yardımlaşmayı seven bir gurup olduğu için, size iyilikte bulunma ihtimalleri çok yüksek olacaktır. Kendi düşüncelerine derinlerde yaşadıkları gibi, sizin sorunlarınızı da derinlere dalarak düşünecekleri için, bir süre sonra yorgun düşme ihtimalleri vardır. Su elementi gurubu, sınırlanmayı ve sınırlamaları sevmediği için, genel olarak kendi küçük iş yerlerinde çalışmayı tercih ederler.

Yengeç

Ailesini ve yuvasına çok düşkün bir yapıdadırlar. Eş ve çocukları ile sevgi paylaşımında bulunmayı isterler. Ailesine düşkünlüğü nedeniyle, korumacı tutumlar sergilerler.

Akrep

Akrepler gizemli yapıdadırlar. Başkalarının paralarını çok iyi şekilde idare edebilme yeteneklerine sahiptirler. Seksüel dürtüleri de fazladır.

Balık

Bütün burçlarla iyi anlaşır. Son burç olması nedeniyle, kendinden önceki burçların özelliklerini taşıyabilirler. En ön plana çıkan özellikleri, duygusallık ve fedakârlıktır.