Tunceli’de Özel Harekât Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde hareket halindeki polis aracının yanında bomba yüklü araç patlatıldı. Patlama nedeniyle araçta hasar meydana geldi ve 1 polis memuru da yaralandı.

Patlatılan aracın gasp edilen bir araç olduğu öğrenildi. Bölücü terör örgütü mensupları gasp ettikleri araca bomba döşedikten sonra ilçenin çıkışına bıraktı. Sabah saatlerinde bir özel harekât aracı o bölgeden geçerken uzaktan kumanda vasıtası ile patlatıldı. Patlama sonrasında can kaybı yaşanmazken, bir polis memuru yaralandı. Ayrıca zırhlı araçta büyük maddi hasarın meydana geldiği kaydedildi.

Patlama sonucunda yaralanan polis ambulansla önce Ovacık Entegre Hastanesine sevk edildi. Burada gereken müdahaleler yapıldıktan sonra askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesine tedavisinin tamamlanması için gönderildi. Yaralanan polis memurunun durumunun ciddi olduğu bilgisi alındı.

Polis gerekli önlemleri alarak ilçenin giriş ve çıkışlarını denetim altına aldı. Saldırıyı gerçekleştiren bölücü örgüt mensubu kişilerin yakalanması için çalışmaya başlandı.

Teröristlerdin Biri Ölü Ele Geçirildi

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada :’’Nusaybin’deki Hükümet Konağında görev yapan polis memurlarına bomba ve uzun menzilli silahlarla saldırı düzenlendi. Dün gece saatlerinde yapılan saldırıya cevap verilmesi sonucu silahlı çatışma çıktı. Bu çatışma sırasında 1 polisin yaralandığı ve 1 teröristin de öldürüldüğü’’ açıklandı.2 Pkk terör örgütü mensubu Kızıltepe İlçe Karakoluna teslim oldu.

Dün gece 21,30 sularında Mardin’in Nusaybin ilçesindeki Hükümet Konağına bazuka ve uzun menzilli silahlarla yapılan saldırıyla ilgili bilgilendirme amaçlı yapılan yazılı açıklamada ise:

‘’Pkk terör örgütü üyeleri tarafından yapılan saldırıya hızlı bir şekilde cevap verilmiştir. Yaşanılan çatışmada 1 teröristin öldürülmüş, 1 polis memuru yaralanmıştır. Nusaybin’deki Devlet Hastanesine ilk tedavisi yapılan polis memuru önce Mardin Devlet hastanesine ardından da Dicle Üniversitesindeki Tıp Fakültesine sevki sağlanmıştır ve tedavisi sürmektedir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için önlemler alınmakta operasyonlar aralıksız sürmektedir.’’denildi.

İki Bölücü Örgün Mensubu Teslim Oldu

Mardin Valiliğinin açıklamasına göre: Dün akşam saatlerinde Mardin’in Kızıltepe İlçesi Şenyurt Kasabası 11.hudut bölgesinde, 2 terörist jandarmaya teslim oldu. Teslim olan teröristler sorgularının sürdüğü açıklandı.