Yürekler Dağlanıyor

İki gün önce yürek burkan haberler almaya devam ettik. Yine bir evlat, yar, yaren evine salim bir şekilde dönemedi. Vatani görevini bitirmenin rahatlığıyla tezkeresi elinde yollara düşerken ve belki de artık rahatım, bitti korkular, tehlikeler diye düşünürken yaşanan o acı an.

Olay Şırnak’ın Beytüşşebab ilçesinde yaşandı. Bölücü terör örgütü PKK tarafından askeri helikoptere ateş açıldı ve terhis olan Piyade Er Doğan Acar şehir oldu.

-Mutluluğuna iki gün kalmıştı

İç Savaş ResimleriHazırlanıp yola çıktığında er toplama kampına gidecek ve sadece iki gün sonra görevini bitirmenin gururu ile evine dönecekti. Sosyal medyadaki son paylaşımında da bu mutluluğunu ifade etmişti. Sevgilisine ithafen paylaştığı yazıda mutluluktan uçtuğunu belirten şehit Doğan Acar hain saldırı sonrasında hayatını kaybetmiş ve evine kara haber adeta çığ gibi düşmüştü.

PKK terör örgütünün açtığı silahlı saldırıda şehit olan Doğan Acar’ın cenazesi askeri uçak vasıtasıyla memleketi Denizli’ye getirildi. Önce 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda askeri tören yapıldı. Sonrasında şehit Doğan Acar’ın cenazesini taşıyan askeri uçak Çardak Hava Meydan Komutanlığı Havaalanında askeri törenle karşılandı. Şehidin cenazesi askerlerin omuzlarında taşınarak ambulansa nakledildi ve oradan da Denizli Devlet Hastanesi morguna sevk edildi.

-Aile oldukça üzgün halde

Birkaç gün sonra evlatlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşamayı düşünen aile aldığı haber karşısında adete yıkılmış vaziyette. Kardeşi Şahin Acar’ın şehide hediye etmek amacıyla bir otomobil satın aldığı ve aracın noter işlemleri yaptırdığı an o acı haberi aldığı öğrenildiğinde yürekler bir kez daha yandı.

Şehit Doğan Acar’ın cenazesi Denizli’de Akhan Mahallesi’nde düzenlenen törenin ardından öğle namazını müteakip mahalle mezarlığında toprağa verileceği bildirildi.

Haberi alan akraba ve tanıdıkların şehidin baba ocağına ziyaretleri yoğunlaşmaya başladı. Şehidin evinin yakınlarında olan Ankara-Denizli karayolunda oldukça uzun araç konvoyu oluşturuldu. Konvoya katılan vatandaşlar ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ile bölücü terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar atarak yaşanan olayları kınadıklarını belirttiler. Alınan bu üzücü haberlerden dolayı oldukça üzüntülü olduklarını dile getiren halk, olaylara karşı kesin çözüm yolu üretilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduklarını belirttiler.