Yüz Falı

Kişilerin yüz hatlarından yani dudak, ağız, göz, burun ve çene yapılarından sahip oldukları gerçek kişiliklerini ortaya çıkartarak kendileri için en uygun seçimleri yapmalarını sağlamak, örneğin kişilerin kendilerine uygun meslekleri seçmelerine yardımcı olmak gibi gelecekleri konusunda kişileri yönlendiren fal çeşidine yüz falı denir. Gerçek kimlik dediğimiz durum kişilerin kendilerinin bile farketmedikleri ve asıl özelliklerini yansıtan kişilikleridir. İnsanoğlu doğası gereği başkalarına benzemeye çalışır ya da olmak istediği kişi gibi davranırlar ve esas benliklerini gizlerler. Fakat bu benlik yüzümüzden ve hareketlerimizden okunabilir.

yuz faliOkuma işlemini yapmak ve bu kişiliği ortaya çıkartmak yüz falının ilk aşamasıdır. Bu aşama fal olarak algılanmamalıdır ve yapılan bu analiz vücut dili yorumlamaya kadar genişletilerek günümüzde bir bilim olarak kabul edilmektedir. Yüz falının ikinci kısmı bu kişilerin sahip oldukları gerçek kişiliklerine göre geleceklerinde hangi yolu seçmeleri gerektiğini bulmaktır. Fal kısmı bu noktada devreye girmektedir. Kişilerin sahip oldukları yüz yapılarına göre kişiliklerini belirlemek sadece işin fal kısmına ulaşmak için bir araç olarak kullanılmaktadır. Bu kısımdan sonrası falcının yüzü okuma ve yorumlama yeteneğine kalmıştır. Kişinin yüzüne bakarak aslında hangi işle uğraşması, nasıl bir yerde yaşaması, hangi kıyafetleri giymesi, karşısına bir sorun çıktığında nasıl düşünmesi gerektiği gibi onu daha çok mutlu edebilecek ve hayatını kolaylaştırabilecek şeyleri ona söyleyebilirsiniz. Kişilere daha detaylı bilgiler vermek isterseniz göz rengi, kulak yapısı, alın genişliği, ses tonu, gülüşünün şekli gibi yüzün diğer kısımlarını da yorumlayabilirsiniz. Yüz falı denilince akla gelen ilk yöntem anlattığımız bu iki aşamalı yüz falı çeşididir.

Yüz falı bakmanın ikinci yöntemi Uzakdoğu ülkelerinde gelişmiştir ve sadece bu bölgede popüler olabilmiştir. Bu yöntemle fal bakılırken yüzün 3 kısma ayrıldığı düşünülür. Üst kısmı gençliğinizi, orta kısım orta yaşlarınızdaki durumunuzu, alt kısım ise yaşlılığınızı göstermektedir. Bu şekilde bölünmüş olan yüzün kısımları göz önüne alınarak fal baktıran kişinin yaşına göre geçmişi ve geleceği yorumlanabilir.