Zincirleme Kazada 7 Araç Birbirine Girdi, 3 Yarış Atı Telef Oldu

Bugün bir ikincisi olan zincirleme kazalar bu sefer can almamış fakat 10 yaralı ve 3 atı telef etmiştir Aydından İzmir’e ikamet eden Muammer Yastıkçının kullanmış olduğu 20 RA 936 plakalı kamyonetinin seyir halindeyken frenlerinin boşalması üzerine kaza gerçekleşmiştir. Ansızın gelen kazada duramayan araç, Nihat Yağıcı’nın kullanmış olduğu 09 BH 051 plakalı yarış atı taşıyan kamyonetine arkadan çarpmıştır. Frenlerin boşalması ve kamyonetin çarpması ile genel olarak eziyeti birde yarış atları çekmiştir.

İki kamyonetin kaza yapmasıyla ardından zincirleme kazaya 5 araç daha eklenmiştir. Yarış atı taşıyan kamyonette diğer kazalara sebebiyet veren bir etken olmuştur. Bu nedenle kazada, Pelin Akgün’ün kullanmış olduğu 34 JV 3223 plakalı otomobil, Hatice Dalaner yönetimindeki 35 HS 612 plakalı otomobil, Nuri Türker’in kullanmış olduğu 07 DCM 72 plakaya sahip olan kamyonet, Haluk Ancın’ın kullanmış olduğu 09 AN 050 ve Fırat Akının 35 HC 3493 plakalı otomobili birbirine girmiştir. Yaşanan zincirleme kazada can kaybı bulunmadığı açıklanmıştır. Fakat yapılan açıklamalarda 10 yaralının olduğu ifade edilmiştir. Ayrıca kazada etki gören yarış atlarının da 1’inin telef olduğu ve diğer 2’sininde yaralandığı açıklanmıştır.

Zincirleme kazada yaralanan 10 kişinin isimleri; Özüde Kaya, Bülent Akın, Aleyna Tikbaş, Nihat Yağıcı, Perişan Akın, Nuri Türker, Menice Tikbaş, Meltem Akın, Şekernaz Akın, Muzaffer Akın yaralanmıştır. Yapılan müdahaleler hayati bir yaralanmaya sahip olmayan bazı isimler gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra hastanelerinden taburcu edilmişlerdir. Yapılan kazaya ilişkin soruşturma başlatan polis her bir kaza mağduru ile konuşmuş ve gerekli çalışmaları sürdürmüştür. Kazadan hemen sonra 1 saat boyunca trafiğe kapatılan yol, araçların kaldırılması, araçların kaza yapmasından kaynaklı olan parçaların temizlenmesiyle 1 saat içerisinde tekrar açıldı. Kazada zarar gören atlarada gerekli müdahaleler veteriner ekipleri tarafından yapılmış ve atların 1’inin ağır bir şekilde telef olduğu ve diğer ikisinde yara aldığını ve çok ağır bir sorun olmadığı açıklanmıştır.